Par EJP

Eiropas Jauniešu parlaments ir vienaudžu izglītības programma, kas jauniešiem no visas Eiropas dod iespēju būt atvērtiem, iecietīgiem un aktīviem pilsoņiem. Mēs piedāvājam dalībniekiem forumu, lai izstrādātu un izteiktu savu viedokli par plašu tēmu loku. Apkopojot jauniešus no dažādām izcelsmēm, mēs veidojam starpkultūru izpratni un draudzību pāri robežām. EYP dalībnieki un brīvprātīgie ir aprīkoti ar zināšanām un prasmēm, lai pozitīvi ietekmētu apkārtējo pasauli.

Kā neatkarīgu organizāciju tīkls, EJP ir pārstāvēts 40 Eiropas valstīs un katru gadu organizē vairāk nekā 500 pasākumus, kopumā iesaistot aptuveni 30 000 dalībnieku. Tūkstošiem jauniešu ir aktīvi iesaistījušies kā brīvprātīgie visā Eiropā, padarot EJP par programmu, kas patiesi balstās uz jauniešu iesaisti.

Fakti par EJP

EJP tīkls darbojas 40 valstīs visā Eiropā.

Ik gadu EJP pasākumos piedalās vairāk nekā 30 000 jauniešu, tostarp 3500 brīvprātīgo.

Katru gadu visā Eiropā tiek organizēti vairāk nekā 500 EJP pasākumi.

Kopš 1987. gada EJP pasākumos piedalījušies vairāk nekā 200 000 cilvēku.

Mūsu vēsture

Eiropas Jauniešu parlaments tika dibināts 1987. gadā Francijā kā skolas projekts Lycée François-Premier Fontenblo. Turpat, 1988. gadā, notika arī pirmā EJP starptautiskā sesija.

Kopš tā laika EJP projekts ir attīstījies, iekļaujot vairāk valstu un skolu. 1991. gadā projekta starptautiskā koordinācija pārcēlās uz Vitniju, Oksfordšīrā. Nākamajā desmitgadē šī organizācija piedzīvoja ilgstošu izaugsmi, attīstoties no projekta, kas galvenokārt saistīts ar skolām, uz jauniešu vadītu tīklu, nacionālajām komitejām un aktivitātēm kļūstot arvien plašākām.

EJP nacionālās komitejas 2004. gadā pilnvaroja Švarckopfa fondu darboties kā EJP starptautisko mātes organizāciju. Tīkla koordinācija pārcēlās uz Berlīni, kur Filiips Šarfs (DE) kļuva par pirmo EJP izpilddirektoru. Viņu nomainīja Jans-Filips Beks (DE) 2008. gadā, Ville Vasaramäki (FI) 2011. gadā un Krista Simberga (FI) 2013. gadā. Kopš 2017. gada Lukas Fendels (DE) ir EJP izpilddirektors.

Kopš 2004. gada EJP turpina augt, savās aktivitātēs iesaistot jauniešus no gandrīz visām Eiropas valstīm. Šodien Eiropas Jauniešu parlaments ir viena no lielākajām neformālās politiskās izglītības organizācijām Eiropā.